Avada från Themeforest
Kan verkligen rekommendera Avada från Themeforest som är ett mycket flexibelt och kraftfullt wordpresstema.
Här är några anledningar till att jag tycker temat är så bra:
- Responsiv Design:
Avada anpassar sig efter skärmens storlek (mobil, läsplatta, dator). - Obegränsat med färger:
Via färgväljaren kan du ändra texter, sidor, element till vilka färger du vill. - Fonter & Typsnitt:
Välj mellan 500+ Googlefonts, standardfonter eller ladda upp dina egna. - Snygga sliders / bildväxlare:
I licensen följer funktionsfärdigs sliders: Layer Slider, Revolution Slider, Elastic Slider samt FlexSlider2! - Dra och släpp:
Du kan ställa om editorn till Fusion Builder. Det innebär att du kan bygga upp sidan precis som du vill ha den. - Google maps:
Google maps är fullt integrerat. Det är enkelt att skapa “hitta-hit-kartor” som är zoom- och klickbara. - Sociala medier:
Enkelt att lägga till sociala medie-knappar på hela webbplatsen. - SEO optimerad:
Temat är utvecklat efter sökmotorers krav så att ditt innehåll enklare kan bli indexerat. - 9 färdiga designteman:
Det följer med färdiga teman. För dig som snabbt vill komma upp på banan kan installera och sedan byta ut texter och bilder. - Ständig utveckling:
Avada utvecklas ständigt. Man lyssnar på önskemål och förbättrar temat med nya funktioner och justeringar.
Har du bestämt dig?
Då kan du köpa detta WordPresstema här hos Themeforest »
Vill du ha hjälp att komma igång? Tveka inte att kontakta mig så går vi igenom temats funktioner »
Vill du lära dig själv? Kanske någon av dessa instruktionsfilmer kan vara till hjälp »